Osoby starsze nie zawsze są samodzielne. Nie zawsze też ich najbliżsi mają czas czy umiejętności, by się nimi zajmować. To właśnie w ta- kich sytuacjach pomocne są firmy i instytucje, takie jak Global Care.

Jesień życia może – a nawet musi – nabierać złotych, radosnych kolorów. To myśl przewodnia całego zespołu Global Care, firmy z Gdańska, która zajmuje się zapewnieniem troskliwej i profesjonalnej opieki chorym i osobom starszym, dotrzymaniem im towarzystwa, wspieraniem w trudnościach wynikających z wieku lub choroby.

Pracownicy firmy pomagają w wykony- waniu codziennych czynności związanych z prowadzeniem domu, takimi jak sprząta- nie, robienie zakupów, przygotowywanie posiłków oraz wiele innych.

– Nasza firma jest odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie ze strony osób aktywnych zawodowo, które nie są w stanie zapewnić swoim bliskim wystarczającej ilości czasu, często też nie wiedzą jak należy z osobą starszą lub chorą postępować – mówi Katarzyna Wróblewska z Global Care.

Osoby starsze najlepiej czują się w swoim własnym domu, będąc całkowicie nie- zależnymi tak długo, jak tylko to możliwe. Opiekunowie Global Care robią wszystko, aby spełnić te naturalne potrzeby i poprzez swoją pracę i zaangażowanie tworzą takie właśnie warunki otoczenia dla osób w różnym wieku i niezależnie od stanu zdrowia.

Opiekunowie Global Care realizują wszelkie potrzeby i wymagania podopiecznych – począwszy od pomocy przy codziennych pracach domowych, czynnościach pielęgnacyjnych i higienicznych, poprzez udział w zorganizowaniu wolne- go czasu (na przykład czytanie na głos, wspólny spacer, czy oglądanie spektaklu w teatrze), po profesjonalną opiekę i rozmowę w życzliwej atmosferze.

– Co oczywiste, opiekun w zakresie obowiązków ma zapewnić podopiecznemu bezpieczeństwo – mówi Katarzyna Wróblewska. – Dobór opiekuna odbywa się na podstawie indywidualnych wymagań.

Od osób, które chciałyby pracować jako opiekun osób starszych czy chorych, powinny posiadać szczególne cechy: cierpliwość, serdeczność wobec podopiecznego, elastyczność i umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych. Firma zatrudnia osoby, które posiadają referencje, zaświadczenia o przebytych szkoleniach, świadectwa dotyczące posiadanych kwalifikacji.

– Nasi podopieczni są dla nas ważni i dlatego powierzamy ich tylko wiarygodnym i sprawdzonym osobom – mówi Katarzyna Wróblewska. Wszystkim rodzinom chcącym skorzystać z pomocy Global Care zapewnia absolutne zaangażowanie swoich opiekunów a pracownikom legalne zatrudnienie, klarowne zasady pracy oraz wszelką konieczną pomoc.

Global Care proponuje swoim klientom nie tylko własne usługi, ale także pośrednictwo i pomoc w samodzielnym zatrudnieniu odpowiedniej osoby. Wszystko zależy od możliwości, potrzeb oraz liczby godzin, jaką należy poświęcić podopiecznemu. – dodaje Katarzyna Wróblewska.

Global Care oferuje opiekę w wymiarze godzinowym lub całodobową w Trój- mieście oraz na terenie pozostałej części Polski. Z firmą najlepiej skontaktować się telefonicznie 58 305-41-86, mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w siedzibie firmy w Gdańsku przy ul. Ogarnej w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 8:00-16:00.