„Śmierć czai się w jelicie” – stwierdzenie starożytnego lekarza Asklepiosa jest aktualne także dzisiaj. Jedną ze skutecznych metod walki z chorobami jest odtruwanie organizmu.

Jesteśmy narażeni na działanie toksyn przyswajanych wraz z powietrzem, wodą, a przede wszystkim z pożywieniem. Dzieje się tak szczególnie w naszych czasach, gdy szczególnie rozwinięte są technologia przemysłowa, motoryzacja i urbanizacja.

Badania naukowców dowodzą, że w ludzkim organizmie gromadzi się rocznie około 8 kg toksyn! Z częścią z nich organizm radzi sobie sam, ale część pozostaje w krwiobiegu, skórze, włosach… stając się przyczynkiem do rozwoju różnych chorób (m.in. nadciśnienie, miażdżyca, nadwaga, otyłość). Jedną ze skutecznych metod walki z toksynami a tym samym poprawienia zdrowia jest oczyszczanie organizmu. Wiele objawów chorobowych zmniejsza się a nawet zanika po odtruciu organizmu.

Zalecane jest stosowanie przez od 2 do 6 tygodni diety warzywno-owocowej, a następnie wprowadzenie zdrowego żywienia na co dzień, czyli tzw. diety makro- biotycznej.

Dieta warzywno-owocowa polega na spożywaniu warzyw i owoców, które w bardzo efektywny sposób oczyszczają i odmładzają organizm oraz leczą z cho- rób cywilizacyjnych, powodowanych niezdrowym trybem życia i odżywianiem.

Dieta makrobiotyczna polega na spożywaniu zdrowych, niskokalorycznych pokarmów, które są prawidłowo łączone. Podczas stosowania kuracji należy pamiętać, że każdy organizm funkcjonuje inaczej. U niektórych osób jej działa- nie może mieć bardzo dobre i od razu zauważalne rezultaty, u innych – ledwo widoczne zmiany.

Nie zmienia to faktu, że każdy z nas powinien poddawać się oczyszczaniu organizmu. Dbanie o siebie, to większa szansa na zdrowe i dłuższe życie.