Stosowanie protez zębowych pozwala normalnie funkcjonować – gryźć, śmiać się i cieszyć atrakcyjnym wyglądem. Ważne jest jednak, by dbać o odpowiednią higienę protez.

 

Pasta i szczoteczka Po każdym większym posiłku protezę powinno się wyjąć i jak najszybciej usunąć z niej resztki pokarmu. Należy dokładnie wyczyścić protezę szczoteczka do protez, stosując specjalna pastę do czyszczenia protez zębowych Prote x® HIGIENA. Prote x®HIGIENA to pasta czyszcząca do protez, dzięki odpowiedniemu składowi działa antybakteryjnie, zapewnia higieniczną czystość i świeżość protezy, nie rysuje jej powierzchni. Szczoteczka Prote x® do czyszczenia protez, dzięki specjalnemu kształtowi włosia pozwala na dokładne wyczyszczenie całej po- wierzchni protezy.

 

 

 

Tabletki czyszczace Dodatkowo zaleca się czyszczenie protez za pomocą specjalnych tabletek czyszczących np. z serii Prote x® HIGIENA, które dokładnie i szybko czyszczą protezę oraz dezynfekują ja i odświeżają. Sposób użycia tabletek: włożyć 1 tabletkę czyszcząca do pół szklanki letniej wody. Następnie do roztworu włożyć protezę na 15 minut. Po 15 minutach (nie należy trzymać protezy w roztworze tabletek dłużej) wyjąć protezę i wypłukać dokładnie pod bieżąca woda. Podczas procesu czyszczenia protezy w roztworze tabletki czyszczącej ginie 99,99 procent bakterii (udowodniono w testach niemieckiej fundacji konsumenckiej Warentest).

 

 

 

Proszek szybko-czyszczacy Do czyszczenia protez można stosować także tańszy i równie skuteczny proszek szybko-czyszczący do protez Prote x® HIGIENA. Proszek w ciągu 3 minut samoczynnie czyści i odświeża protezę, usuwa oporne osady, przebarwienia i przykry zapach, nie uszkadzając materiału protezy. 1 opakowanie proszku szybko-czyszczącego wystarcza na 40 zastosowań. Sposób użycia proszku szybko-czyszczącego: Do szklanki nalać gorącą, ale nie gotującą się wodę. Dodać około pół łyżeczki proszku szybko-czyszczącego Prote x®HIGIENA oraz szybko zamieszać. Protezę oczyścić pod bieżącą woda oraz umieścić w szklance na 3 minuty, tak aby pozostała całkowicie zanurzona. W przypadku wyjątkowo opornych osadów protezę pozostawić w roztworze na 5–10 minut. Następnie dokładnie wypłukać protezę pod bieżącą woda.

 

 

Użytkownicy protez są szczególnie narażeni na powstawanie podrażnień oraz stanów zapalnych jamy ustnej oraz dziaseł. Jednym ze sposobów przeciwdziałania tym dolegliwościom jest bardzo staranna codzienna higiena i intensywna pielęgnacja protez zębowych. Szczególnie skuteczne jest stosowanie środków z serii Prote x® HIGIENA (tabletki czyszczące, proszek szybko- czyszczący, pasta do czyszczenia protez, specjalna szczoteczka).