Prawie jedna trzecia kobiet i mężczyzn w wieku powyżej 60 lat nosi częściowe lub całkowite protezy zębowe.

Najczęstszymi przyczynami utraty zębów są próchnica, paradontoza lub uraz powypadkowy. Dzięki osiągnięciom współczesnej stomatologii wszyscy, których ten problem dotyczy, są w stanie całkowicie ukryć swój ubytek. Użytkownicy protez dokładają przy tym wszelkich starań, aby nikt nie zorientował się, że mają „trzecie zęby”.

Czy proteza jest niezbędna?
Proteza uzupełnia braki w uzębieniu i przejmuje funkcje zębów. Aby się przekonać o tym jak nieocenioną pomocą jest dobrze wykonana proteza wystarczy obejrzeć się w lustrze lub wypowiedzieć jakieś zdanie bez założonej protezy. Proteza umożliwia przede wszystkim prawidłowe działanie aparatu żucia, co ma wpływ również na układ trawienny i pośrednio na prawidłowe odżywienie całego organizmu. Ponadto proteza chroni dziąsła przed zdeformowaniem. W końcu dzięki protezie można utrzymać właściwy kształt twarzy i odpowiednią mimikę. Co nie mniej ważne dla większości osób – proteza przywraca im młodszy, estetyczny wygląd i pozwala na komfortowe samopoczucie i pewność siebie w towarzystwie.

PROTEFIX ® – uczucie pewnosci, komfort, higiena
Od ponad 50 lat marka Protefi x R jest symbolem jakości i niezawodności wśród preparatów do mocowania protez. Wszystkie kremy mocujące Protefix posiadają sprawdzone formuły
bez cynku i wobec tego mogą być stosowane bezpiecznie, również kilka razy dziennie, co jest zalecane ze względów higienicznych (mycie protezy po każdym posiłku).