Rozmowa z właścicielka ośrodka Villa Carpati

Skąd wziął się pomysł na organizacje wczasów zdrowotnych?

Pomysł zrodził sie z doswiadczen osobistych. Kilka razy byłam na takich wczasach i bardzo dobrze sie czułam – lekko i mło- do. Ustapiły dolegliwosci. Podobał mi sie pomysł takiego odpoczynku, regeneracji sił, oczyszczenia organizmu, odchudzania w sposób zdrowy i naturalny. I tak pojawiła sie Villa Carpatia, która znaj- duje sie w miejscowosci Zołynia na Pod- karpaciu. Obiekt jest nowy i funkcjonalny. Dysponujemy pokojami 1-, 2- i 3-osobo- wymi, jadalnia, barkiem herbacianym, grota solna, sauna, łaznia parowa, sala gimnastyczna oraz gabinetami medycz- nym i masazu.

Czym różnią się takie wczasy od tradycyjnego wypoczynku? Co oferuje się klientom? Jak przebiegają turnusy?

– Wczasy zdrowotne to pomoc w leczeniu dolegliwości i chorób głównie cywilizacyjnych spowodowanych niezdrowym trybem życia i nieprawidłowym żywieniem. Dieta warzywno-owocowa pomaga w oczyszczeniu organizmu ze złogów i toksyn, powoduje poprawę samopoczucia. Jednym słowem to początek zdrowego stylu życia. Kuracje wspomagamy zajęciami ruchowymi pod nadzorem trenera, masażami oraz zabiegami w saunach i grocie solnej. Dietę można stosować w okresie od dwóch do sześciu tygodni, a następnie należy przejść na zdrowe żywienie, które należałoby wprowadzić na stałe.

Kto może albo powinien zostać Państwa gościem?

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich. Osoby, które nie maja problemów zdrowotnych, zapraszamy na proprofilaktykę, odpoczynek, oczyszczenie, wzmocnienie organizmu.  Osoby ze schorzeniami zapraszamy na kuracje dieta warzywno-owocowa. Jeśli ktoś ma przeciwwskazania do tej diety, to oferujemy zdrowe żywienie – dietę makrobiotyczna (pełno- wartościowa). 

Ile kilogramów lub centymetrów można stracić podczas jednego turnusu?

Głównym celem diety jest oczyszczenie organizmu z nagromadzonych złogów i toksyn natomiast odchudzanie to efekt towarzyszący procesowi oczyszczania. Często początki diety są trudne, dlatego wychodzimy z nasza propozycja spędzenia tego czasu w Villi Carpatia, gdzie pomożemy Państwo przetrwać trudne chwile. Oferujemy turnusy dwutygodniowe. Jest to minimalny okres potrzebny do rozpoczęcia zdrowe- go stylu życia. Utrata kilogramów następuje proporcjonalnie do masy wyjściowej, czyli im wyższa waga, tym więcej schudniemy.

Kto opiekuje się kuracjuszami? Czy mogą liczyć na pomoc lekarza, dietetyka, rehabilitanta? 

W naszym ośrodku pracuje wykwalifikowana kadra. W gabinecie medycznym dyżuruje lekarz i pielęgniarka. Do dyspozycji gości pozostaje dietetyk, masażysta i trener, który pomaga w podniesieniu sprawność  fizycznej. Myślę zatem, ze nasi goście mogą w pełni zaufać doświadczeniu specjalistów i poddać się proponowanym przez nich zabiegom. Serdecznie zapraszamy do Villi Carpatia.