Hejszowina to sklep górski turystyczno-sportowy, który oferuje nie tylko wysokiej klasy sprzęt, ale także profesjonalne doradztwo. Tak jest od kilkunastu lat.

– Góry to nasza życiowa pasja. Od wielu lat organizujemy wyprawy w rożne górskie zakątki świata. Bylismy m.in. na Denali na Alasce, na Aconcagua w argentyńskich An- dach, na Chan Tengri w Tiensza- nie, w Himalajach oraz w wielu innych miejscach – powiedział właściciel sklepu Hejszowina.

Zdobywanie górskich szczytów wiąże się także z podróżowaniem, poznawaniem nowych ciekawych kultur. Poznawanie miejscowej ludności, obserwacja rożnych zachowań czy próbowanie nietypowych przysmaków kulinarnych wzbogaca nasz światopogląd i sprawia, ze stajemy się lepszymi ludźmi.

– Wiele wypraw, na których byliśmy oraz duże doświadczenie utwierdza nas w prze- konaniu, ze jedna z kluczowych spraw przy planowaniu wyjazdu w góry jest przy- gotowanie odpowiedniego sprzętu – mówi właściciel sklepu Hejszowina.

Brak odpowiedniego komfortu termicznego, zła jakościowo odzież mogą sprawić, ze wymarzony wyjazd zamieni się w horror. Odpowiednia dobra jakościowo odzież zapewniająca niezbędny komfort termiczny, nieprzemakalna i wiatroszczelna, dobry śpiwór oraz solidny namiot to tylko niektóre z rzeczy, dzięki którym nie straszne nam będą żadne warunki atmosferyczne.

Sklep Hejszowina zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale także doradztwem przy doborze sprzętu do turystyki górskiej, alpinizmu, wspinaczki oraz wielu innych aktywności określanych mianem „outdoorowe”. W ofercie znajduje się wszelka niezbędna do komfortowego uprawiania w/w dyscyplin odzież oraz buty a także plecaki, namioty, śpiwory i inne akcesoria.

Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu w sprzedaży oraz licznym wyjazdom właściciele i pracownicy sklepu potrafią  doradzić, które technologie odzieżowe warto wybrać oraz którym  firmom outdoorowym należny zaufać.

Dobra odzież potrzebna jest jednak nie tylko w górach. Również w mieście codziennie wystawiani jesteśmy na kaprysy zmiennej pogody. Wiatr, deszcz, śnieg, zmienna temperatura. Te wszystkie czynniki wpływają na nasze samopoczucie oraz na stan naszego zdrowia.

W ofercie sklepu znajdują się także miejskie kolekcje odzieżowe, w których zastosowano technologie znane z odzieży typowo górskiej, przydatne w codziennym życiu. Sklep górski turystyczno-sportowy Hejszowina znajduje się przy placu Bolesława Chrobrego 33 w Kłodzku. Wszelkie informacje na temat oferty i danych kontaktowych można znaleźć na stronie internetowej www.hejszowina.com.pl. (red)