Jest pogodzona z sobą i swoją życiową rolą. Nie zmienia poglądów, nie mówi tylko po to, by przypodobać się otoczeniu. Nie milczy. Realizuje zasady „marketingu własnej sprawy”, nie jest skromna, nie chowa się w cieniu. W każdej sytuacji upiera się, by dostać to, co najlepsze. Uważa się za dobrą, jest po swojej stronie, więc z wad czy- ni zalety.

 

Wie, że inni traktują nas tak, jak my się prezentujemy.

Nie mówi o swoich słabościach i problemach, nie żali się i nie marudzi. Rozwija siłę woli – nie mówi: „spróbuję”, „chciałabym”. Mówi: „mogę”, „chcę”, „będę”. Używa języka siły, bo sukces przychodzi tylko do tych, którzy go pragną. Nie czeka, aż ktoś ją odkryje, awansuje… Sama jest aktywna. Nie czyni innych odpowiedzialnymi za określone sytuacje w swoim życiu.

Kobieta z klasą dba o swój czas, ob- serwuje, na co go marnuje. Robi listy spraw ważnych, istotnych. Nie trwoni godzin na zbędne, nieistotne spotkania, pogaduchy. Umie mówić „nie” z uśmiechem.

Jest asertywna, nie tłumaczy się, odrzuca prośby bez bliższego uzasadnienia. Nie rozdrabnia się – czy jest egoistką?

Każde słowo wypowiada z pozytywnym nastawieniem, sprawia wrażenie kompetentnej i odpowiedzialnej. Nie degraduje się słowami: „Jestem tu tylko…”

Wie, że inni traktują nas tak, jak my się prezentujemy. Nie osłabia swoich osiągnięć, nie obniża ich wartości do poziomu szczęścia czy przypadku. Bez zastanowienia akceptuje pochwały, a sama stosuje je wobec otoczenia, ale z rozwagą i świadomością celu.

Wie, że pochwała wroga zjedna jej go, a najlepsze są te przy świadkach.

Jej ton głosu nie jest piskliwy ani wysoki, na końcu zdania nieco zniża głos, by nabrać tonu przekonania. Robi przerwy podczas mówienia, wie, że zapamiętywane jest tylko to, co zostało wypowiedziane na końcu. Wchodzi w pojedynki siły wzroku. Im droższą ubiera podstawową część odzieży, tym oszczędniej dobiera dodatki. Nie nosi zbyt wielu kolorów, by nie wzbudzać negatywnych uczuć na temat swojej psychiki. http://www.arcyportal.pl

Co znaczy, być kobieta?

Kobieta elegancka, jest oryginalna, ma swój styl, jest zadbana, pewna siebie. Dlatego żeby stać się właśnie taką kobietą musisz przede wszystkim wiedzieć, że jesteś piękna. Prawdziwe piękno jest w każdej z nas, niezależne od stroju.

Kobieta, która akceptuje siebie, potrafi kochać innych.

Pamiętaj, najlepiej wybierać takie ubrania, które odpowiadają Twojemu stylowi i będziesz dobrze się w nich czuła, gdyż nie warto ubierać się w coś tylko, dlatego, że jest modne.

Świetną elegancką i ponadczasową kreacją jest „mała czarna”.

Gdy już zdecydujesz, w co się ubierzesz, dobierz sobie odpowiednio buty, biżuterie i dodatki, a także pamiętaj o odpowiedniej fryzurze i makijażu.

Moda, jest bardzo ważnym elementem w naszym życiu, ponieważ nie chodzi tylko o kolor bluzki czy spódnicy, ale o to jak wygląda nasz styl życia. Dziś wielu ludzi stara się nadążyć za modą. Kobiety by wiedzieć jak spodobać się mężczyznom i na odwrót mężczyźni pilnie słuchają mody, by wiedzieć, co podoba się kobietom.