O tym, że samochód jest nam potrzebny, wiemy wszyscy. Ale z tego, że las jest niezbędny i wymaga ciągłej pielęgnacji, zdaje sobie sprawę już zdecydowanie mniej osób.

Czy konkretne korzyści i realne szanse związane z wydobyciem gazu z łupków nie przeważają nad wyolbrzymianymi zagrożeniami, które nie są poparte dowodami naukowymi?

Od miesięcy trwa dyskusja nad nowymi źródłami energii, które mogłyby być wykorzystywane w naszym kraju. Kwestia ta dotyczy także gazu z łupków, którego orędownikiem jest krajowy potentat, czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.
PGNiG SA posiada obecnie 15 koncesji poszukiwawczych gazu z łupków. Koncesje te znajdują się w pasie od Pomorza przez Mazowsze i Lubelszczyznę do Podkarpacia. – Szanujemy wszystkich, którzy troszczą się o ochronę środowiska. Jednak argumenty używane przez przeciwników gazu z łupków, nie zawsze są prawdziwe – przekonują w PGNiG S.A. Jakie więc korzyści mogą płynąć dla nas z wydobywania gazu z łupków? Oto raport PGNiG S.A. na ten temat