Acti50 to telewizja internetowa dla aktywnych osób 50+.

Sen jest bardzo ważny dla człowieka, wszak «przesypiamy» 1/3 swojego życia - mężczyźni około 8 godzin, a kobiety około 6.5 godziny na dobę. Największymi śpiochami SA Australijczycy ze średnią 9 godzin a najmniej śpią mieszkańcy Azji - poniżej 6 godzin, rasa czarna śpi mniej niz. biała a osoby w wieku starszym śpią krócej od młodych.  

„Śmierć czai się w jelicie” – stwierdzenie starożytnego lekarza Asklepiosa jest aktualne także dzisiaj. Jedną ze skutecznych metod walki z chorobami jest odtruwanie organizmu.

O tym, że samochód jest nam potrzebny, wiemy wszyscy. Ale z tego, że las jest niezbędny i wymaga ciągłej pielęgnacji, zdaje sobie sprawę już zdecydowanie mniej osób.

Napisał Pan „ABC współczesne-go dżentelmena”. Co dzisiaj czyni z mężczyzny światowca?

W opinii naukowców z Instytutu Kościuszki, stoimy przed ogromną szansą na całkowite przemodelowanie krajowego rynku energetycznego. Dzięki pozyskiwaniu gazu z łupków Polska może stać się pionierem rozwoju sektora gazu łupkowego w Europie.

Jest pogodzona z sobą i swoją życiową rolą. Nie zmienia poglądów, nie mówi tylko po to, by przypodobać się otoczeniu. Nie milczy. Realizuje zasady „marketingu własnej sprawy”, nie jest skromna, nie chowa się w cieniu. W każdej sytuacji upiera się, by dostać to, co najlepsze. Uważa się za dobrą, jest po swojej stronie, więc z wad czy- ni zalety.

Sezon na przeziębienia w pełni. Wielu z nas spędzi lub już spędziło co najmniej kilka dni w łóżku z przykrymi objawami.

Ponad 200 wirusów tylko czeka, aby zafundować nam fatalne samopoczucie. Podjęcie właściwych środków zapobiegawczych może nam skutecznie pomóc w uniknięciu przeziębień i infekcji.

Statystki pokazują że 70% upadków w domach ludzi powyżej 65-go roku życia, zdarza się podczas kąpieli w łazience, gdy dostęp do telefonu jest niemożliwy.

Osoby starsze nie zawsze są samodzielne. Nie zawsze też ich najbliżsi mają czas czy umiejętności, by się nimi zajmować. To właśnie w ta- kich sytuacjach pomocne są firmy i instytucje, takie jak Global Care.

Święta coraz bliżej, dlatego ze wszystkich stron jesteśmy kuszeni szybkimi pożyczkami gotówkowymi na sfinansowanie świątecznych wydatków. Ale uwaga – za pożyczkę „od ręki”, „na dowód”, czy „bez zabezpieczeń” trzeba często zapłacić na rynku horrendalnie wysokie oprocentowanie, a koszty obsługi kredytu mogą przekroczyć szybko jego wartość!